7 Temmuz 2012 Cumartesi

ilk ösym sınavıma 1997 yılında girdim. 3.sınıftan beri  sadece beyin köreltmeye yarayan bu sınavlara çalışıyorum. yaşım 26. anadolu lisesi sınavları, fen lisesi,özel okul sınavları, öss,ales,üds,kpds ve kpss hepsine girdim. hepsinden de ortalama üzerinde puanlar aldım. tembel biri olarak bunları yazmayacağım yani. uzanamadığım ciğere bok atmıyorum yani.

bugün kpss'nin ilk oturumuna girdim. türkçe zorladı beni. diğer kısımları doğru düzgün bir şekilde yaptım. yin yanlışlarım var ama beklediğim kadar çok değil. ve soruların çalınmış olabileceğini okudum. resmen ortadan ikiye çatladım sinirimden. emek verdim,para verdim,umut ettim ben bu sınav için. gece 2-3'e kadar ders çalıştım. aynı zamanda okulumu yürüttüm. cemaat falan demeyeceğim. çünkü bunlar eminim başka iktidar dönemlerinde de olmuştur. torpil kısmından eminim ama.

benim derdim şu: bu kadar genç insanı depresyona sürüklüyorlar. sınavlar yüzünden intihar eden,kalp krizi geçirip ölen gençlerin haberlerini okumuşsunuzdur. bizleri gerizekalı birey olma yolunda ilerletiyorlar. test çözmeye odaklandığım zaman bildiğin mal oluyorum. devlet dairelerine gidin bakın. sorunsuz bir şekilde işinizi halledemezsiniz.

siktiredelim bunları. ne kadar kötü bir döneme gidiyoruz farkında mısınız? eşit koşullarda yarışmıyoruz hiç birimiz,şans verilmiyor bize. onlar gibi olmazsan üçün birini alırsın. bu her zümre için geçerli. ben hakkımı helal etmiyorum. müslümanlığı kimseye kaptırmayan ve soruların çalınmasını hoş karşılayan bir kaç arkadaşımın da taaa ağızlarının orta yerine sıçayım.

şunu merak ediyorum; insanlar iş bulabilmek için yavaş yavaş cemaat kısmına kaymaya başladı. birgün herkes pes edip cemaatçi olunca bu iş yerleştirmeleri nasıl olacak acaba??

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder